נעים להכיר

שמי רותי מירז,

יועצת הנקה מוסמכת IBCLC ואמא לשני יונקים.

אני עוזרת לאמהות למצוא את הדרך שלהן – האישית והאינטימית – להניק ולהתחבר אל היונקים הפרטיים שלהן.

הרצון הראשוני לעסוק בתחום הגיע כשילדתי את בני הראשון. ידעתי שאני רוצה להניק ועשיתי כמיטב יכולתי להניק באופן מלא. קראתי המון, חקרתי, ניסיתי והלכתי לסדנאות הנקה לנשים לאחר לידה. 

ככל שההנקה הפכה לחלק מחיי כאמא, הבנתי שהנקה עוזרת לי, לנו, לסמוך על האינסטינקטים האימהיים שלנו ולפתח אותם. אנחנו יוצרות חיבור טבעי וקסום ביננו ובין הילדים שלנו, חיבור שמאפשר לנו ללמוד ולהכיר כל ילד הכי טוב שאפשר. 

עם הזמן עזרתי לחברות ולנשות המשפחה שלי למצוא את הדרך שלהן להניק. מצאתי סיפוק גדול בליווי העדין והרגיש הזה והבנתי שמצאתי את מקומי. החלטתי ללמוד ייעוץ הנקה. 

עם תואר בפסיכולוגיה ביד והתרגשות בלב, התחלתי ללמוד ייעוץ הנקה במועדון הנקה חלב אם אצל ד"ר ג'ינה וייסמן ושלי גת. התמחיתי הלכה למעשה בייעוץ הנקה בבית החולים לניאדו בנתניה ובטיפת חלב בתל אביב, מה שאפשר לי לפגוש ולהדריך אמהות בכל שלבי ההנקה, מהלידה ועד לגמילה – ולגלות שלכל אחת יש סיפור משלה.

flower4
רותי מירז, תמונת תדמית
flower4
רותי מירז מלווה יולדת

בסיום שלוש שנות ההתמחות, ניגשתי למבחן הבינלאומי המסכם לייעוץ הנקה וקיבלתי הסמכה של יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. כיועצת במלונות בייבי ליס, מאז ועד היום, אני מכינה נשים להנקה ומסייעת להן בימים הראשונים, לפני החזרה הביתה. 
ומלווה נשים לאחר לידה בטיפת חלב ביד אליהו בתל אביב.  

את האמהות המניקות ואלו שבדרך לשם, אני פוגשת בסדנאות הכנה להנקה וסדנאות חזרה לעבודה, בביקורי בית לנשים לאחר לידה והכנה פרטנית להנקה, אחת על אחת. אני מלווה אמהות טריות מההכנה לפני הלידה דרך הימים הראשונים והמרגשים ועד לשלבי הגמילה. 

אני מכשירה מדריכות הנקה לקראת הסמכה בייעוץ הנקה וחברה בועד המנהל של איגוד יועצות ההנקה. בנוסף, אני מרצה בתחום ההנקה בקורס למטפלים בדיקור ורפואה משלימה. 

אני מאמינה שאין אף אמא ואף תינוק שהם בדיוק אותו הדבר ואין נוסחאות - לכל אמא יש את הדרך שלה לאימהות - ובתוכה גם לשגרת ההנקה.

תינוק יונק
flower4